Tiskové technologie
Ofsetový tisk
Nejpoužívanější tisková technika. Nepřímý tisk, kdy se z tiskové formy tiskne nejprve na pryží potažený válec a z něho teprve na papír. Umožňuje tisknout jemné detaily i na méně kvalitní papír. Nejčastěji je používán pro tisk dopisních papírů, vizitek, letáků, plakátů, časopisů, brožur, katalogů, samopropisujících formulářů, dopisních obálek, etiket, pohledů, přání, prospektů, knih, kalendářů, obalů atd.
Digitální potisk
Nízkonákladová tisková technika. Přímý tisk grafického motivu z PC na tiskový nosič. Používá se hlavně pro výrobu vizitek, komplimentek, samolepek, plakátů, banerů apod.
Tampontisk
Touto technologií lze potisknout v podstatě všechny druhy materiálů (papír, plasty, sklo, kovy, dřevo, kůže, keramika). Pro přenos barvy na potiskovaný předmět se používají silikonové tampony různých tvarů a tvrdosti. Technologie je vhodná zejména pro rozměrově menší předměty. Jsou to např. kuličková pera, otvíráky, zapalovače, klíčenky, USB a jiné.
Sítotisk
Principem tisku je protlačování barvy skrz textilní síto. Technologie vhodná pro potisk celé škály materiálů jako je papír, plastické hmoty, samolepky, textilie, trička, tašky, deštníky apod.
Rotační sítotisk
Tato technologie vychází z principu klasického sítotisku, na rozdíl od plošného tisku se předmět při potisku otáčí kolem své osy synchronně s pohybem sítotiskové šablony a je potiskován po svém obvodu. Nejčastěji se používá pro potisk hrnků, popelníků, skleniček atd.. Je velmi odolný při mytí v myčkách, ale je méně odolní vůči mechanickému otěru než výpal.
Výpal
U této technologie se nejdříve natiskne motiv loga sítotiskem na přenosový papír. Následně se po odmočení natištěný motiv stáhne z přenosového papíru a umístí na potiskovaný předmět. Do dokonalém vysušení se předmět vypálí ve vypalovací peci. Během vypálení v peci se barva vpeče do povrchu - glazury předmětu. Výpal je technologie vhodná pro potisk hrnků, sklenic, konviček, talířů apod. a je více mechanicky odolná než sítotisk.
Gravírování laserem
Nejmodernější způsob potisku, kdy je grafický motiv vypalován do předmětu prostřednictvím laserového paprsku. Hloubku laserování lze měřit na setinu milimetru, i jemná grafika tak může být vytištěna velmi přesně. Tato tisková technika se používá pro vypalování do kovových, pokovených, skleněných, dřevěných a plastových předmětů.
Pískování
Technologie spočívá v tryskání jemného písku přes pískovací šablonu, která se lepí na potiskovaný předmět. Logo se v místě tryskání zmatní. Pískování lze používat na reklamní předměty ze skla, porcelánu a kovů. Je vhodná pro označování sklenic, plaket, nerezových butylek, hrnečků a dalších skleněných a kovových předmětů.
Ražba
Pro realizaci potisku touto technologií je potřeba vyrobit raznici z tepelně dobře vodivého materiálu ve tvaru grafického motivu. Pomocí teploty a tlaku pak dochází k vyražení motivu raznice do daného předmětu, a to buď bez folie (tzv. slepotisk, který vytváří velmi decentní nenápadný reliéf v povrchu předmětu), nebo s fólií (která vytváří velmi výrazný reliéf ve zvolené barvě). Lze použít na materiály jako kůže, koženka a papír
Výšivka
Strojní výšivka umožňuje vyšít obrazový motiv pomocí speciálního řídicího programu vyšívacího stroje. Vyšívaný motiv musí být poměrně jednoduchý, aby byl po vyšití dobře čitelný. Výšivka se používá na téměř jakýkoliv textilní výrobek (trička, ručníky, čepice, atd.).
Transferový tisk
Barvy motivu se nanesou zrcadlově na přenosový papír. Do natištění se barvy pomocí teploty a tlaku přenáší z přenosového papíru na potiskované materiály. Ideální pro potisk textilních materiálů na přírodní bázi i na syntetické tkaniny a jejich směsi (čepice, trička, deštníky, tašky, vlajky apod.).
Sublimace
Je technikou potisku na syntetické textilie, kdy barva je sublimací navždy vpita do textilite, není cítit na omak a potiskovaný materiál zůstane vzdušný. Technologie se používá pro potisk oděvů, triček, sportovních dresů, vlajek, textilních transparentů apod..